Pár letních tipů, jak zrychlit metabolismus

Určitě už každého z vás alespoň jednou napadla otázka, která zní: Jak zrychlit metabolismus? Odpověď je velmi jednoduchá a my vám dnes ukážeme pár tipů, jak na to.

Na internetu najdete mnoho rad, tipů nebo dokonce jídelníčků na to, jak metabolismus zrychlit. Mnohdy ale tyhle rady vůbec nepomáhají, a tak jsme se rozhodli udělat pár tipů, u kterých je výsledek stoprocentně zaručen.
Co je velmi zásadní je přeměna látek na energii. Je velmi důležité, abyste dodržovali denní příjem kalorií. Pokud je nižší, můžete se cítit unavení a bez energie.

ovoce

Mezi ty nejdůležitější body na zrychlení patří hlavně pravidelná snídaně. Je opravdu nutné (pokud nesnídáte) se snídaní konečně začít a hlavně ji nevynechávat. Mnoho lidí si myslí, že nejdůležitějším jídlem dne je oběd, ale to se velmi pletou. Díky snídani se nastartuje váš metabolismus a přes den se cítíte lépe, než když ji vynecháte.

Jako další důležitá věc je považována pravidelná strava. Je mnohdy lepší jíst po menších porcích vícekrát denně, než když najednou vyjíte celou ledničku a za pár hodin máte zase hlad. Ideální je jíst s rozestupy 2 – 4 hodiny. Hodně důležitý je také pitný režim. Čím více toho za den vypijete, tím lépe pro vás. Je také důležité zvýšit příjem bílkovin, vápníku a železa.

Je dobré cvičit. Optimálně byste měla cvičit alespoň 3x týdně. Může se jednat například o plavání, jízdu na kole či hodinovou chůzi.
Co je ale také velmi důležité je nechávat tělo odpočinout. Pravidelný spánek je velmi důležitý pro naše tělo.

metabolismus

Víte, co metabolismus zpomaluje? Jedná se o alkohol, stres, nedostatek spánku, dehydratace, příliš dlouhé sezení či příliš malé porce jídla.
Pokud budete dodržovat výše uvedené rady a tipy a budete se vyvarovat věcí, které jej zpomalují, určitě se vám také povede váš metabolismus zrychlit. Přejeme tedy hodně štěstí a hlavně pevné nervy.