Už žádné saze a sekání dřeva

Oheň je odnepaměti pro člověka velice důležitý. A nejen z důvodu úpravy pokrmů, ale i pro účely ochrany. Sice už bez něho dnes dokážeme přežít, ale stále má pro nás magickou moc. Určitě je to jeden z důvodů, proč si lidé do svých domovů instalují různá krbová kamna a krby, které kromě tepla dávají i pocit bezpečí.
ethanol hořák
–         Stačí se zahledět do jasných plamenů a duše nám pookřeje.
Jsou byty a domy, ve kterých ale tento druh topení instalovat nelze.Nevadí. Na trhu jsou takové vynálezy, které si s tímto problémem hraje poradí. Co takhle bio krb? Můžete si vybrat ze zabudovaných, nástěnných nebo přenosných. Existují dokonce i miniaturní stolní. Jak bio krby fungují? Rozhodně to není žádný umělý oheň, který jen vidíte, ale necítíte. Tady jsou plameny skutečné.
plameny v krbu

Bio krby jsou bezpečné

Velkou výhodou bio krbů je, že nepotřebují žádné stavební úpravy domu a ani komín. Jejich provoz zajišťuje biolíh. Je to čisté, ekologické a zdravotně nezávadné palivo. Po jeho spálení nevznikají žádné spaliny, kouř a ani saze.
·         Jestliže se vám líbí netradiční design, určitě budou pro vás bio krby to pravé.
·        Lze je totiž sehnat v různých podobách.
Na trhu jsou k dostání v podobě kamene, nebo mohou být přímo zabudovány do konferenčního stolku. Jestliže máte obavu o bezpečnost ostatních členů rodiny, například malých dětí nebo domácích mazlíčků, můžete si být jisti, že při správném používání jsou naprosto bezpečné. Důležité však je, aby byly koupeny u těch správných výrobců. Některé levné napodobeniny by mohly způsobit nečekané problémy. Ty kvalitní jsou vybaveny několika bezpečnostními prvky.
–         Tím nejdůležitějším je určitě nádržka, která zachytí biolíh v případě, že jste přelili.
–         Další vychytávkou jsou bio krby, které mají tvrzené žáruvzdorné sklo. Tím pádem vaše blízké před nebezpečnými plameny spolehlivě ochrání.