Muži a jejich krása

Muži, téma, které nás ženy nenechává občas spát. Jak je to s muži a jejich nároky na krásu. Ale pozor na krásu mužů samých. Jak to vidí oni a kde je problém? Muži jsou téma, které my ženy dokážeme probírat hodiny a hodiny s kamarádkami u kafíčka nebo dobrého vínka. Někdy nás pěkně štvou, ale dámy, dejme si ruku na srdce, bez nich by to taky moc nešlo. Je pro Vás důležitý vzhled muže? Nebo patříte do té skupiny žen, které to neřeší a stačí jim, že muž je učesaný, slušně oblečený, čistý a voňavý?  Společnost trochu tlačí na muže ohledně jejich vzhledu a ideálu krásy.

muž

Ale kdo za to může? A je to vlastně správně? Nenabourává to trochu identitu muže? My ženy, nebo snad naše matky chtějí ať máme dokonalé, krásné muže a t o v nich může vyvolávat potřebu se tomuto trendu velmi rychle přizpůsobovat. Ale není to jen rodina, ale také různé reklamy, které nám představují dokonale upravené muže v tom nejlepším oblečení, z kvalitně padnoucími boty a uhrančivým pohledem, a to za každých okolností. Ať v práci, při porouchaném autě nebo třeba v obchodě. A možné zajímavé je, že tyto reklamy nevymýšlejí ženy, jak by se mohlo na první stranu zdát, ale muži. 

černoch

Tedy by se dalo říci, že muži sami na sebe vyvíjejí tento tlak dokonalosti, kterým skoro až podprahovou reklamou vnucují myšlenku dokonalosti. Ale kam tento trend vlastně může až dojít? Slyšeli jste někdy o pojmu krize identity? Laicky řečeno se jedná o nějakou krizi ve vývoji dané osobnosti člověka. Ta se může v naší společnosti právě spojit s přeměnou mužské role od toho stavu fyzického až po ten psychický. V dnešní společnosti touto krizi mohou trpět hlavně mladí kluci ve stavu dospívání, kteří se teprve formují a tím, že jsem ji nabízené nějaké ideály krásy, tak jsou zmatení z toho kde vlastně patřit. Je to velmi zajímavé a obsáhlé téma a určitě není na škodu si dohledat na toto téma nějaké studie.