Klimatizace v autě

Zajištění příjemné teploty

Jistě sami víte, jak se může rozehřát plechová karoserie automobilu, když ji necháme v letním obdobím na sluníčku. Proto nemůžeme nechávat děti či zvířata vevnitř, mezitím co najdeme třeba na nákup. Když se vrátíme v čase zpátky, tak vozy běžně neměli vymoženosti jako je klimatizace, a proto bylo řešením jezdit se stáhnutými okénky. Při vyšších rychlostech je však v kabině dost velký hluk a průvan nemusí moc prospět našemu tělu.

vnitřní jednotka

Dnes jsou již vozy i v běžné výbavě vybaveny klimatizací, takže díky ní je pohodlná cesta klidně až k moři. Samozřejmě je zapotřebí umět ji správně používat. Nejprve bychom měli otevřít okénka, aby to největší horko vyletělo pryč, potom zavřít okénka a pustit klimatizaci. Nastavte si rozumný rozumnou teplotu, abyste při vystoupení z vozu nezažili příliš velký teplotní šok. Vypnutí by mělo proběhnout chvíli před tím, než dojedeme do cíle. Samozřejmě nesmíme podceňovat pravidelnou údržbu.

Klimakompresor

Stejně jako další části automobilu se i klimatizace může porouchat. Když ji budeme však správně používat a zabývat se předepsaným servisem, tak nemusíme mít zbytečné obavy. Závada v lepším případě může být způsobena nějakou netěsností, kdy vyměníme těsnění, dotáhneme danou část a všechno bude zase v pořádku. Horší je to v případě poruchy klimakompresoru.

klimatizace Mercedes

Může se třeba stát, že vlivem špatného mazání dojde k jeho přidření, takže už nebude dodávat potřebný tlak. Někdy se dá vyřešit závada tak, že si kompresor necháme zrepasovat, kde vymění vše potřebné a kompresor vyzkouší. Když je však na odpis, tak nemá cenu se s ním trápit. Náhradní díl pro koncernové vozy najdeme pod kódem 1k0820808. Zánovní díl stojí výrazně méně, a proto bude stát oprava výrazně méně peněz. Potom už si budete moci zase naplno užívat vychlazeného interiéru vozu na rozumnou teplotu.