Město, které pamatuje věky

Pamětníci si možná vzpomenou na jeden úspěšný britský seriál o císařích starého Říma. Pokud ano, pak se jim jistě vybaví hlavní hrdina seriálu, kterým byl Claudius. Zprvu koktavý a přehlížený outsider, později uznávaný císař. Právě jeho poslední manželka, kterou byla Agripina se proslavila nejméně dvěma skutky.
1)    Jedním z nich bylo to, že otrávila svého manžela.
2)      Druhý čin byl bohulibější. Založila město Kolín nad Rýnem.
köln na značce

Toto město je tedy nejstarším ze všech velkých německých měst. Dnes mnoho souvislostí s dějinami Říma asi nenajdete, ale rozhodně stojí Kolín na návštěvu. Pokud jste milovníky sakrálních objektů, pak si tu opravdu přijdete na své. Ve městě je neuvěřitelných dvě stě padesát kostelů. Kdo do města zavítá, určitě si nesmí nechat ujít katedrálu svatého Petra. Je také známá pod názvem Kolínský dóm. Tato stavba přidává městu další prvenství.
·        Zvon svatého Petra, který je v útrobách katedrály, je největším zavěšeným pohyblivým zvonem na světě.
kolín nad rýnem v noci

Město pro všechny generace

Až se pokocháte krásou uplynulých staletí, bude potřeba pomýšlet tak trochu na zážitky novodobé. Místní bulváry nabízejí mnoho obchůdků, ve kterých se ukrývají oděvy známých značek, ale také těch, které se teprve chystají prorazit do světa módy.
o   Tak třeba najdete něco, pomocí čeho budete nadčasoví.
Ti skromnější možná uvítají bleší trh, který bývá opravdovou plejádou všeho možného, co už není doma k potřebě.
·        Kolínské krásy určitě ocení i vaše děti nebo vnoučata.
·         Právě pro ně (i mlsné dospělé) je tu otevřeno Muzeum čokolády.
·        Průvodci však radí, abyste do muzea nechodili hladoví.
–         Expozice je totiž spojena i s ochutnávkou.
Z Prahy vám bude cesta trvat něco přes šest hodin. Pokud chcete ušetřit čas, pak využijte leteckou přepravu, s kterou se tam dostanete už za hodinku. Jen je to finančně náročnější. Letenka stojí čtyři a půl tisíce korun.