Pojištění všech rizik

Otevřené hranice a konec totality pro Česko znamenal mnohé. Mimo jiné také nastalo období, kdy bylo možné bez obav cestovat. Dnes je dokonce možné cestovat absolutně bez dokladů a pasů. Postačí nám pouze občanský průkaz. Můžeme vycestovat téměř kamkoliv. Někde jsou pravidla pro návštěvu cílové destinace mírnější a jindy zase přísnější. V každém případě nám bylo cestování v mnohém ulehčeno. Už nemusíme řešit nepotřebnou dokumentaci, složité obíhání úřadu nebo řešení nedůležitých záležitostí.
voda a písek
Stačí nám pouze mít doklad a dostatek finančních prostředků. Poté už se můžeme začít chystat na naši vysněnou dovolenou. Může to být pro nás jediné vytržení z reality, kdy si na chvíli odpočineme od všemožného spěchu a hektického života. Na chvíli vypneme a budeme si užívat luxusu, na který jsme již tak dlouho čekali.
dobrodružství na horách
Ovšem, než začneme snít, musíme si uvědomit, že veškeré cestování a zábava obnáší také riziko. Je všudy přítomné. Jde o určitou pravděpodobnost, že nastane nenadálá událost, kterou neočekáváme a není pro nás nijak příjemná. Jde však riziku předcházet. Sice nezabrání vzniku dané nahodilé události, ale můžeme získat alespoň kompenzaci vzniklých škod.
Jistě nám to ani v nejmenších nenahradí ztráty, které vzniknou, ale aspoň se s nimi půjde lépe vyrovnat. Což je zejména v rámci nehod v zahraničí velice důležité. Ve většině zemí mimo EU nefunguje sociální systém zdravotnictví, kdy je pacientů poskytnuta alespoň bezplatně základní lékařská péče. Většinou si musíme vše zaplatit a postaráno je pouze o platícího zákazníka.
nehoda při chůzi
To může znít poněkud děsivě, ale to je demokracie v čistém slova smyslu. Je na každém, zda chce, aby o něj bylo postaráno či nikoliv, ale je na každém, jak se rozhodne a nikdo není do ničeho nucen.
Proto je dobré před jakýmkoliv výjezdem do zahraničí se pojistit. Zaleží zda budeme podnikat rizikové sporty nebo se pouze rekreovat. V závislosti na riziku se samozřejmě odvíjí cena a čím je šance na vznik rizika vyšší tím je i cena pojištění vyšší.