Zdraví zubů se správným kartáčkem


Zdravé a čisté zuby – půl zdraví. Jedná se sice o mírnou úpravu známého přísloví, je ovšem nad míru pravdivé. Dalším pravdivým faktem je, že krásné zuby jsou neoddělitelnou součástí neodolatelného úsměvu. Dalším důvodem, proč jim věnovat zaslouženou péči je, že se jedná o prostředek, který nám slouží ke konzumaci potravy, což jak všichni víme, je nezbytnou součástí lidského, ale i v obecném pojetí živočišného, života.

Nejzákladnější péčí, kterou bychom měli praktikovat alespoň dvakrát denně, je mytí zubů prostřednictvím zubní pasty a zubního kartáčku. Na místě je tak hned několik otázek. Jak vybrat vhodný kartáček? Jaké jsou parametry, na které bychom se při jeho výběru měli zaměřovat? Jsou opravdu ty nejdražší i těmi nejlepšími? Jaký je lepší klasický anebo elektronický? A jaký je vlastně nejlepší zubní kartáček? Na odpovědi na tyto otázky se dnes společně zaměříme!

Bílé zuby

Hlavní, na co se v prvé řadě musíme zaměřit, je stav našich zubů. Máme zuby zažloutlé, citlivé, nosíme rovnátka, máme odhalené krčky anebo se nám mezi zuby často usazují nečistoty? Podle těchto faktorů si vybíráme hlavně velikost zubního kartáčku a také tuhost štětinek. Rozhodně nevhodnou volbou jsou ve všech případech až příliš tvrdé kartáčky, které poškozují nejen naše dásna, ale také zubní sklovinu. Rozhodně se také nevyplatí spoléhat na nejlevnější varianty, které po pár umytích začnou pouštět vlákna. Nejen že se jedná o zcela zbytečnou investici, ale také následně dochází k pronikání těchto štětinek do našeho těla.

Přírodní zubní kartáčky

Zajímavou informací, která se vám bude jistě při výběru hodit je, že délka čistící plochy na niž se nachází vlákna, by měla mít minimálně dva a půl centimetrů. Vlákna by měla být měkká až středně tvrdá. S cenou kartáčku se pojí i fakt, že nejdražší neznamená automaticky také nejlepší. Ve většině případů se jedná o produkty, na nichž chtějí jen obchodníci vydělat. Vyplatí se tak podívat se před koupí na recenze od zákazníků.

Velkým hitem jsou také kartáčky elektronické, které často propagují hlavně známé celebrity. Jejich největší výhodu je, že mytí s těmito kartáčky je mnohem jednodušší, rychlejší a také se dostanete do míst, kam obyčejný kartáček nepronikne. Velký pozor a zvážení by ovšem měly mít osoby, které mají problémy se zuby. Pohyby kartáčku jim totiž nemusí vůbec dělat dobře a ve finále můžou způsobit mnohem více škody než užitku. V takovém případě je tedy vhodné vše probrat se zubařem.

Dáte-li si pozor na všechny výše zmíněné faktory, nemůžete si vybrat špatně. Hlavním parametrem jste tedy vy a vaše zuby.