Finanční ohodnocení v zaměstnání

Do práce chodíme z toho důvodu, abychom si viděli peníze. Proto se zaměříme na to, jak si říct o zvýšení platu a snadno spočítat čistou mzdu.

Finanční ohodnocení v zaměstnání

Jak si říct o více peněz

Pro zaplacení všech výdajů mise mít stabilní příjem, což je pro většinu lidí zaměstnání. Za odvedenou práci totiž dostáváme výplatu, kdy záleží na počtu odpracovaných hodin a domluvené sazbě. Může přijít doba, kdy nám třeba přibude práce, nebo už ve společnosti děláme nějaký ten pátek, a tak bychom si zasloužili zvýšit mzdu. Samozřejmě pro to musíme mít důvod, jinak se místo zvýšení mzdy dočkáme ne úplně pozitivní reakce od nadřízeného, takže nemůžeme čekat lepší plat, když se třeba firmě nedaří.

žena s bankovkami

Předem bychom měli být připraveni co řekneme, a hlavně mít fakta, kdy třeba zmíníme, že zaručujeme nové kolegy a zvládáme více práce, jenž je pro společnost důležitá. Měli bychom mluvit bez nejistoty a zbytečně se nevychloubat. Je dobré se držet v pracovní rovině, protože nadřízeného nezajímá, že se nám třeba doma zvýšili výdaje. Jestliže budete odmítnuti tak si z toho nic nedělejte a třeba se zeptejte, co by bylo pro navýšení mzdy zapotřebí udělat a zeptat se můžeme zase někdy příště, až se posuneme zase dále.

Přepočet hrubé na čistou

Když se bavíme po mzdě, tak zaměstnavatelé ji berou většinou jako hrubou, protože tuto částku musí zaměstnanci každý měsíc zaplatit. Proto je tato mzda uváděná i v inzerátech a na mnoha dalších místech. Ovšem my musíme počítat s tím, že tyto peníze nám na účet nepřijdou. Z hrubé mzdy totiž odvádíme hned několik věcí jako je třeba zdravotní se sociálním pojištěním a také) daň z příjmu.

dolarové bankovky

Abychom si všechny tyto částky nemuseli zvlášť pracně odpočítávat, což by zabralo spoustu času, tak existuje kalkulaci čistá mzda 2021, jenž je stále aktuální. V ní je pár políček, jenž vyplníme a klikneme na tlačítko spočítat. Následně se nám zobrazí spočítaná čistá mzda a také zobrazené jednotlivé body, kolik třeba utratíme za sociální a zdravotní pojištění. Pokud byste chtěli přesnější výsledek, tak je tu možnost rozšířené kalkulačky, kde musíme zadat více údajů, ale za to bude výsledek přesnější, což už záleží na Vašem zvážení.