Za poznáváním i relaxací do Nízkých Tater

Krajinná oblast, která se nazývá Národní park Nízké Tatry, se táhne na severní straně Slovenska mezi městy Ružomberok a Poprad. Nejvyšším vrcholem tohoto pohoří je hora s názvem Ďumbier, měří 2046 metrů a sousedí se známější a frekventovanější horou, která je dostupná ze dvou stran lanovkou. Chopok, o kterém je aktuálně řeč, je vrcholem, na kterém se to turisty jen hemží. Aby ne, pohodlně se vyvezou, dají si něco dobrého v restauraci na vrcholu, kochají se vyhlídkou a opět se pohodlně svezou zpátky. Z Chopoku se však dá celkem schůdnou hřebenovou túrou dojít právě na nejvyšší horu Nízkých Tater a užít si výhled ještě o skoro dvacet centimetrů výše.
chopok nízké tatry
Nízké Tatry nejsou jen vysoké kopce, ale také jedinečné jeskyně, které se pod jejich povrchem nacházejí. V Demänovské dolině, která je jakýmsi vstupem do Nízkých Tater, najdeme třeba Demänovskou ledovou jeskyni, známou svými krásnými ledovými útvary, nebo Demänovská jeskyně svobody, jež má zajímavý systém chodeb a pestrou krápníkovou výzdobu.
vířivá vana
Demänovská dolina, stejně jako sousední vesnička Jasná jsou rušnými středisky s četným množstvím penzionů i hotelů nejvyšších kategorií. V zimě se zde sjíždějí do lyžařských středisek milovníci zimních sportů ze širokého okolí a v létě zase turisté, vyhledávající horské výšlapy, nebo příjemné procházky v nižších polohách.
Liptov jako region s Nízkými Tatrami ve znaku se však pyšní také řadou vodních atrakcí. Celá oblast je bohatá na termální prameny, proto zde najdeme řadu lázní, termálních koupališť i aqaparků. Na své si přijdou senioři, dospělí i malé děti.
Za zastávku stojí také vodní nádrž Liptovská Mara, která nabídne turistům svůj prostor pro koupání, nebo také pro vyhlídkovou jízdu lodí.
Téměř na každém rohu si pak můžeme dát v kolibě výborné brynzové halušky nebo si koupit některou ze sýrových specialit.
sjez v tobogánu
Nádhernou přírodu a prostředí Nízkých Tater dokonale doplňuje tradiční architektura, která je zachována i v moderních hotelích a penzionech. Ty pak nabízejí svým hostům nadstandartní služby a pohodlí, díky kterým se zde Češi velmi rádi vracejí.