Někdy je nutné sáhnout i tam, kde byste normálně nesáhli.

Velmi tíživá finanční situace může postihnout opravdu každého. Z rozličných důvodů a příčin. Může to být opravdu cokoliv, co si žádá velký finanční obnos v krátkém časovém horizontu. Ale také nevýhodná předešlá půjčka. Stát se může opravdu cokoliv a vy si jenom přejete, aby už byl konec. Někdy je proto nutné zajít pro finanční injekci tam, kde byste normálně asi nešli. A jsou to například nebankovní finanční společnosti. Četli jste o nich už spoustu, dokonce si je i vyhledávali.
sázení bankovek.jpg
Máte zhruba představu, kdo je kdo. Které jsou solidní a které jsou spíše krycím názvem pro lichvu. Znáte zkušenosti lidí. I tak se ale bojíte, protože nevíte, co vás čeká. Četli jste a slyšeli jste také o radách, co máte dělat, když tohle či tamto. Na co si dát pozor, když sjednáváte smlouvu. To jsou všechno věci, které se nesmí opomenout. Víte, že špatná smlouva vás může poznamenat na celý život, protože může skrývat nejrůznější smluvní pokuty apod.
podání kreditky.jpg

Někdy je třeba trochu odvahy

Pokud jste vybrali svého favorita, který má dobré reference a i nějakou historii, proč do toho prostě nejít? Ano, pár let budete holt žít z ruky do pusy. Ale pořád lepší tohle než nemít už vůbec nic do ruky a poté do pusy. Je třeba zatnout zuby, brát to takhle – nejlepší vlastností všech Čechů je, že jsme odolní jako hmyz. Byli jsme před Habsburkem, budeme i po něm. Jak se ostatně říkávalo. A platí to i tady. Byli jste před finanční situací, která vás rozpočtově dusí, dozajista budete i po ní. Musíte mít jenom odvahu s tím něco dělat. Čím dříve to všechno vyřešíte, tím méně v konečném důsledku zaplatíte. A právě proto vám může pomoci, abyste se ještě na poslední chvíli zorientovali, co vlastně chcete a na kterou společnost se obrátit. Vždycky ještě můžete změnit své rozhodnutí – dokud nic nepodepíšete, máte volnou ruku.