Když váš koníček přináší radost ostatním

Je mnoho různých zájmů, kterými se lidé zabývají. Kdo má nějakého koníčka, většinou se těší na večer, až zvládne své domácí práce a povinnosti, usedne do křesla a pustí se do své oblíbené činnosti. A jsou také velmi rozdílné, ty běžné (čtení, různé sporty, hraní na hudební nástroje, malování, hraní karet, vaření, zahradničení), až po některé velmi neobvyklé a kuriózní (různé netradiční sběratelské aktivity, adrenalinové sporty). Třeba rybaření je velmi rozšířený koníček převážně u mužů, .
pletené hračky.jpg
Je to čas, na který se obvykle těšíme, každý potřebuje nějak vypnout, uvolnit se a načerpat novou energii. Každý koníček něco stojí, ale také nám pomáhá v rozvoji osobnosti, zlepšuje paměť, u sportu tělesnou zdatnost a pomáhá třídit myšlenky.
pletený domeček.jpg

Návrat ručních prací
Zjišťuji, že mnoho žen, se vrací k šití, pletení či háčkování. Dříve nebyla moc velká nabídka v obchodech a tak jsme byly nuceny, pokud jsme chtěli něco konkrétního, těmto pracím naučit. Dnes je to pro spíše koníček, zábava a potěšení. Moje kamarádka začala před pár lety pletením ponožek, postupem času začala zkoušet i háčkování a vznikaly tak různé postavičky a zvířátka. Časem se tak zdokonalila, že dnes již vytváří prakticky cokoliv, různé velikosti a tvary, oblíbené pohádkové a filmové motivy postav, hraček a domácích mazlíčků. Je to neuvěřitelné, ale každý její nový výrobek mě pokaždé fascinuje a zároveň překvapuje svou dokonalostí a originalitou. Nádherné je to, že těmito výrobky rozdává radost ve svém okolí, nejen dětem, ale i dospělým. A musí to být krásný pocit, když daruje takový výrobek a odměnou jí je dětská radost a úsměv. Koníček se stal vášní a já se pokaždé těším na další nový výrobek.
ručně vyrobené ozdoby.jpg
Různé druhy koníčků přinášejí lidem radost a potěšení. Nemá cenu se vymlouvat na nedostatek času nebo financí, je to dobrovolná činnost. A většinou všichni mají nějaký zájem, oblíbenou vášeň, zábavu. Jde o to, chvilku si odpočinout, relaxovat a třeba zapomenout na stresující práci či jiné problémy.