Nakopněte svůj metabolismus a začněte konečně hubnout – příroda vám pomůže

Snažíte se zhubnout, ale pořád se vám nedaří zbavit se přebytečných kilogramů? Děláte pro to všechno a stále bez úspěchu? Možná máte příliš pomalý metabolismus.

Nakopněte svůj metabolismus a začněte konečně hubnout – příroda vám pomůže

Snaha zhubnout nemusí být vždy jen úspěšná. I když se snažíme sebevíc, občas se prostě ručička na váze zastaví a nejde s ní pohnout, i kdybyste křoupali každý den jen salát. Všechno je to o psychice ale také o metabolismu. Příliš pomalý metabolismus nedokáže aktivně spalovat kalorie a tuky se tak stále ukládají, i když jich přijímáme málo. Pokud potřebujete nakopnout svůj metabolismus, máte možnost. V přírodě se vyskytuje řada produktů, které vám s tím pomohou.

pexels-photo-209549

Jdeme na to!

Z všeho nejdříve si ujasněte, kolik chcete zhubnout a jestli vůbec hubnout potřebujete, aby snaha nebyla zcela zbytečná. Výpočet BMI vám pomůže zorientovat se. Díky němu zjistíte, jak na tom se svou váhou skutečně jste – jde totiž o jakýsi ukazatel, který nám díky snadnému výpočtu ukáže, zda je naše váha v normě nebo máme nějaké to kilo navíc. BMI kalkulačku naleznete na internetu, připravte si pouze svou váhu, výšku, doplníte věk a pohlaví a zjistíte, jak na tom z odborného hlediska vlastně jste.

V případě, že číslo se ukáže jako nelichotivé a budete potřebovat něco shodit a potvrdíte si to, pusťte se do toho, ale pomalu s rozmyslem a bez stresu a zbytečného přemáhání. Ty kila vám sama neutečou, je tedy opravdu zbytečné zbytečně se stresovat – tím jen hubnutí ohrozíte a v mnohých případech zastavíte úplně.

chili-pepper-red-spicy-drying-39390

Dary přírody, které vám rozpohybují metabolismus

Během diety bude změna jídelníčku nezbytná. Víte, ale jaké potraviny byste měli teď do svého jídelníčku vlastně zařadit? Budete potřebovat takové, které vám pomůžou s nastartováním metabolismu. Nejlepší jsou na to například citrusové plody – zejména grapefruit. Pomáhá ale také konzumace ananasu, samozřejmě pálivého jídla v čele s chilli papričkami nebo kajenským pepřem. Na metabolismus má také vliv popíjení zeleného čaje. Ten funguje při hubnutí naprosto dokonale – dva šálky denně si určitě nezapomeňte dopřát.

Pustíte se do toho ještě dnes?