Dovolená aneb odpočinek v kempech

Dovolenou je potřeba naplánovat skutečně dobře a hlavně je důležitý výběr termínu. Podle toho také zajišťujeme okolnosti kolem ubytování. Je zcela jedno jestli se chystáme do dalekých krajin nebo do našich českých kempů. Kempy jsou tolik vyhledávané možná proto, že většina je skutečně už na vysoké úrovni. Takže neváhejme a pojďme plánovat.
velké stany 
Pod stan
V tomto případě není nutná takřka žádná rezervace. S jakýmkoliv stanem můžeme vyrazit kdekoliv. Rekreační areál není nikdy natolik zaplněn. Proto skutečně nehrozí, že bychom následně odjeli jinam. Takové stanování je krásným zážitkem pro celou rodinu, ačkoliv není tolik pohodlné. Je to však rychlé, praktické, dobrodružné a finančně nenáročné. Ke všem nezbytným a důležitým potřebám jednoduše přibalíme i stan, karimatky případně matrace a spacáky. A pak už jen vyrazíme na cesty.
 stany v noci
Do chatky, do karavanů
Pokud se chystáme do chatky nebo pokud nemáme vlastní karavan, je zapotřebí promyslet si kam přesněji pojedeme. Je důležité si v daném objektu bezpodmínečně ověřit obsazenost námi vybraného „obydlí“ a případně udělat závaznou rezervaci. Tato možnost ubytování je proti stanování lepší v tom, že sociální služby jsou stále více modernizované. Připravena pro nás v takovém případě bude i kvalitní výbava kuchyně nebo sociálního zařízení, kterou možná nikdo z nás ani nečeká.
 
 posezení u táboráku
Co nás tolik láká k této formě dovolené?
Především to, že se dá i v České Republice zažít krásný pobyt v přírodě, ve svém nebo pronajatém ubytování pod stromy a v čistotě. Také večerní táborák je velmi oblíbený a možnost koupání v areálech je prostě pro nás ideální. I děti si tady přijdou na své. Většina rekreačních areálů nabízí bohaté sportovní využití a restaurace jsou samozřejmostí. Na výlet pak můžeme vyrazit kdykoliv. Navíc z pohledu finanční stránky se jedná o levnou variantu, proto se není čeho obávat.