7 tipů kam vyrazit za kulturou do Českého Krumlova


Trocha zajímavostí
Český Krumlov je město ležící v Jihočeském kraji. Jedná se o jedno z velmi nejnavštěvovanějších míst v České republice.
V dávných dobách zde žilo mnoho českých rodů, ať už Vítkovců, Rožmberků nebo Schwarzenbergů. Středověké centrum je od roku 1992 zapsáno jako památka UNESCO.
Je zde během léta pořádáno mnoho kulturních akcí či festivalů. Mezi nejznámější festivaly se řadí například Slavnosti pětilisté růže nebo Rallye Český Krumlov.
řeka v Krumlově

Kultura
Město se řadí mezi významná kulturní střediska. Bývá zde mnoho festivalů a nachází se zde mnoho galerií a muzeí.
My jsme se pro vás rozhodli připravit seznam 7 tipů, kam určitě v Českém Krumlově zavítat, tak tady jsou:

1.Otáčivé hlediště
Je velmi originálně řešeno a jeho historie sahá až do roku 1958. Nachází se v zahradě českokrumlovského zámku. Princip tohoto hlediště je znám již několik staletí. V letních obdobích se zde odehraje minimálně 80 představení a určitě stojí za to jej navštívit, ať už pro kulturní nebo architektonický zážitek.
2. Synagoga v Českém Krumlově
Byla postavena v roce 1909 a jedná se o první stavbu, na niž byla použitá železobetonová konstrukce. Zabírá plochu okolo 505 m2 a byla navrhnuta architektem Victorem Kafkou.
3. Zámecké barokní divadlo
Je součástí zámku a jeho hlavní budovy jsou propojeny Plášťovým mostem. Divadlo bylo vybudováno v roce 1682. Prošlo spoustu znovuotevřeních i uzavřeních. Divadelní fond obsahuje také spoustu dekorací, kostýmů, rekvizit či divadelní repertoár.
4. Letohrádek Bellarie
Tento letohrádek se nachází v zahradách zámku a hradu ČK. Jedná se o stavbu umístěnou na terase tzv. Horní zahrady. Skládá se ze dvou podlaží je a je ukončen mansardovou střechou. V dávných dobách se využíval hlavně k odpočinku ale i k radovánkám.
5. Slavnosti pětilisté růže
Jedná se o oslavy historie města. Jsou situovány do 16. století, tedy do doby, kdy zde vládl rod Rožmberků. Slavnosti vznikly v roce 1990 a od té doby se pořádají každým rokem. Je zde například Turnaj růží, Slavnostní průvod nebo slavnostní ohňostroj.
6. Mezinárodní hudební festival
Nejdelší hudební festival v ČR. Jedná se asi o 25 – 30 koncertů, které se konají v červenci a srpnu v prostorech ČK. Vystupují zde jak sólisti, tak orchestry či jazzoví hráči.
7. Grafitový důl
Byl založen v roce 1975 a jedná se o nejmladší graffitový důl naší republice. Teplota zde není větší než 12°C. Zahrnuje přes 13 km chodeb, které mají 27 komínů sloužících nejen k větrání ale také jako únikové cesty. Určitě stojí za to, jej navštívit.
hrad český krumlov
Pokud ještě nevíte, kam vyrazit na letní dovolenou, určitě Český Krumlov navštivte. Učaruje vás svým kouzlem. Je zde i spoustu jiných krásných míst, které by určitě stály za návštěvu. Je to jen na vás J.