Zazimujeme bazén

Zimování podle typu
Jakým způsobem budeme zazimovat náš bazén, rozhoduje jeho typ . Ty rozkládací, nebo nafukovací, se jednoduše před zimou složí a uloží do suchého místa. Dobré je vše řádně vyčistit, abyste si na jaře nejen ušetřili práci, ale také tím zabráníte případně korozi, co poškození. U bazénu pevně zastavěných už vyžadují trochu složitější přípravu na zimu. U lehkých bazénu ze slabého plastu, dbejte na to, aby byly co možná nejkratší dobu vypuštěné. V půdě by mohlo dojít k jejích poškození a to nejen vlivem silného mrazu. Betonové bazény, nebo ty z termoplastů, už mají rapidně lepší odolnost vůči těmto vlivům, ale stejně i tyto je někdy lepší nevypouštět. Nebo alespoň trochu vody ponechat.
plavecký bazén u pláže
Pokud máme upravenou hladinu vody
Následuje důkladné vyčištění filtrů, demontáž čerpadla a filtrace. Vypusťte všechny trubky do kanalizace. Na hladinu bazénu umístěte speciální bazénové plováky, nebo PET láhve. Když máme všechny tyto náležitosti hotové, můžete bazén zakrýt plachtou. Pokud máte bazén přes zimní období napuštěný, přidejte speciální chemické přípravky (tzv. „zazimovák”), které mají schopnost udržet vodu čistou, zabraňují vzniku řas, nebo vodního kamene. Vodní kámen překvapí často majitele bazénu právě na jaře, když se chystají vyměnit vodu a bazén vyčistit. Ten, kdo se s tím setkal ví, že drbání takového bazénu od pevné usazeniny, zabere i celý den.
modré dno
Kam s přebytečnou vodou?
Mnoho z nás by si možná řeklo, že voda z bazénu může posloužit jako zásoba pro naše záhonky. Avšak touto vodou nikdy rostliny nezalévejte! Pokud používáte chemické přípravky, voda bude s velkou pravděpodobností kontaminovaná a agresivní vůči živým rostlinám. Vypouštět by se neměla ani do přírody, nebo kompostu. Nejlepší volbou jsou například drenážní výkopy. Tam se většinou chemické látky postupně rozkládají.