Zábavné shazování kilogramů

Nechcete-li nadále jen kynout a rádi byste měli zase hezkou štíhlou postavu jako dříve, měli byste na sobě začít pracovat, třeba i se speciálními pomůckami.

Zábavné shazování kilogramů

Obezita dne již není pro mnohé žádným problémem, což je samozřejmě chyba. Velká nadváha není jen otázkou vzhledu, ale rovněž i zdraví. Samozřejmě, že existují i docela vitální nemocemi nezasažení obézní jedinci, ale těch je minimum. Většina lidí, kteří mají až příliš mnoho tukové hmoty, prostě nějakými druhy civilizačních chorob trpí, což zatěžuje nejen je samotné, ale samozřejmě také zdravotnictví. Zhubnout chce asi 90 % všech obézních jedinců, což vypadá jako skvělá zpráva. Ovšem chtít nestačí, chce to také pro to něco udělat a činy v tomto případě bývají pouze verbální.

Trampolína je vhodná i pro děti

Zhubnout totiž není vůbec jednoduché. Kdyby to tak bylo, asi bychom byli všichni jako proutky, což pochopitelně nejsme. Chce to totiž hodně odříkání a také pohyb. Ten je, společně s kvalitní stravou, hlavním lékem na obezitu. Čím více se budete hýbat, tím vyšší máte šanci, že zhubnete nebo vůbec neztloustnete.

Skákáním k lepší postavě

Pohybem v tomto případě ale není myšleno zvedání těžkých závaží. I tak se dá do jisté míry zhubnout, ale ne příliš. Spíše ještě přiberete, a sice svalovou hmotu. Ideálním pohybem je takzvaný aerobní pohyb, tedy za přítomnosti kyslíku, kdy můžete během cvičení relativně plynule dýchat. Mezi takové pohyby se řadí kupříkladu rychlá chůze, pomalejší běh, výlet na kole nebo pro někoho možná trochu překvapivě i skákání na trampolíně. Ano, i během poskakování můžete shazovat kila navíc, ovšem musíte to praktikovat s železnou pravidelností.

Velký typ trampolíny

Správný model

Trampolín je celá řada, ale v případě, že disponujete vlastní zahrádkou nebo dvorkem, je vhodné vybrat si zahradní typ. Přeci jen, čerstvý vzduch je čerstvý vzduch a na něm nejenže lépe chutná, ale zároveň se i lépe sportuje. Neměli byste navíc zapomenout dokoupit i vhodné bezpečnostní prvky, zvláště pak ochranná síť na trampolínu je docela důležitá. Bez ní totiž v nestřežením okamžiku můžete dopadnout mimo doskočiště.