Udělejte si doma pohodu i v parném létě, předokenní rolety vám pomohou

Máte rozpálená okna a s nimi i rozpálený byt? Jsou obytné místnosti vašeho bytu či domu otočeny k jižní straně tak, že se u vás v létě nedá dýchat? Pálí vám slunce do očí den co den a vnitřní žaluzie jsou v tomto směru pouze slabou útěchou? Pak je ten nejvyšší čas toto nepohodlí změnit. A je to snadné. Vsaďte na předokenní rolety a budete žasnout, jak bude pobyt v domě příjemný i během horkých letních měsíců. Je to především kvůli tomu, že předokenní rolety fungují na jiném principu než vnitřní žaluzie, prakticky je spolu vůbec nemůžete srovnávat, protože jejich efekt je výrazně odlišný.
předokenní roleta.jpg
Jak název napovídá, předokenní rolety budou namontovány před vašimi okny. To se dá udělat hned při stavbě vašeho domu anebo později v době, kdy dům již stojí a vy se rozhodnete jeho okna o rolety doplnit. Ani dodatečná montáž není žádný problém. Důležité je to, co stínění roletami před vašimi okny všechno zmůže. A není toho málo. Když rolety odcloní sluneční paprsky ještě dříve, než vstoupí do vašeho bytu, výrazně to změní váš tepelný komfort uvnitř místnosti. Teplo jednou provždy zůstane venku a vy si budete moci užívat příjemného chládku. A pokud zatoužíte po opravdové tmě, klidně v pravé poledne, můžete ji mít.
roztažené žaluzie.jpg
Zapomeňte na chabé stínění klasickými žaluziemi. Venkovní rolety jsou vyrobeny z kvalitního, pevného materiálu a jednotlivé lamely do sebe dokonale zapadají, a proto k vám do místnosti nepropustí ani paprsek světla, pokud ho tam nebudete chtít. K dispozici tak máte téměř sto procentní zatemnění. A navíc také funkční zvukovou izolaci, neboť tak, jak dovnitř nebude moci procházet světlo, venku zůstane i hluk. Zatažené rolety přicházející zvuk jednoduše odrazí zpět a pouze minimum zvukových vln se dostane do místnosti. Na roletách by vás dále mohla zaujmout i jejich bytelnost, zvláště pokud žijete v přízemí, takže budete moci pustit z hlavy strach ze zlodějů a dokonale vybíleného bytu. Zkrátka, jejich pořízení se vám jednoznačně vyplatí.