Spočítejte si dluhovou službu

Ačkoliv zní pojem „dluhová služba“ tak trochu strašidelně a někomu to může maličko připomínat například nařízenou exekuci, nemá to s podobným problémem v podstatě nic společného. Dalo by se říci, že tato služba je pro dlužníka docela přínosná.

půjčly

o Díky ní máme totiž dokonalý přehled, jak moc jsme zadluženi a jak je v tomto smyslu vyřešeno rozdělení našeho příjmu.
o Prostě, kolik peněz odchází na splácení našich dluhů.
Poměr mezi příjmy a splátkami neboli dluhovou službu spočítáte velice snadno a v několika krocích.

1) Sečtěte všechny splátky, které z vašeho příjmu odcházejí každý měsíc.
2) Sečtěte veškeré příjmy, které vám každý měsíc na vaše konto přijdou.
· A není tím myšlena jen hlavní výplata, ale také veškeré vedlejší příjmy.
· Což znamená veškeré brigády nebo i pronájmy.
3) Pak už stačí jen vydělit částku, kterou každý měsíc musíte poslat na splacení dluhů částkou, která tvoří vaše měsíční příjmy. Desetinné číslo, které vám vyjde, ještě vynásobíte číslem sto a máte potřebná procenta.
Pak už je to jednoduché.

Řešení pro zodpovědné

Je zapotřebí vše pečlivě promyslet a přesně propočítat tak, aby vaše dluhová služba nebyla příliš vysoká. Pak by se mohlo stát, že se dostanete do začarovaného kruhu, ze kterého se budete jen těžko dostávat. Prostě byste spláceli více, než vyděláte. A to je zjevný nesmysl, který se ale může projevit až po několika měsících. Pojem „dluhová služba“ je dobře známý i bankám a nebankovním společnostem https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/dluhova-sluzba/. A jestliže budete mít tento parametr příliš vysoký, pak budete zbytečně žádat o úvěr.

peněženka

o Dalo by se tedy říci, že pomocí tohoto ukazatele budete mít absolutní přehled o tom, kolik peněz můžete každý měsíc věnovat
· na chod domácnosti
· na bydlení
· na koníčky
· na zábavu
Nebo i ušetřit na případnou dovolenou.