Pro letní shlazení

Zahradní osvěžení nemusí mít pouze podobu klasického bazénu, ale rovněž se může jednat o speciální venkovní sprchu. Ta je dokonce v mnoha ohledech lepší.

Pro letní shlazení

Letní vedra se snaží každý překonávat po svém. Někdo dává přednost pobytu v klimatizovaných prostorách, jiný zase dává přednost koupání se, ideálně někde venku. Druhá možnost je lepší hlavně i proto, že poskytuje vláhu pokožce, která v letních měsících také docela trpí. Chodit se ale kopat někam na veřejný bazén, případně na přehradu nebo rybník také není pro každého. Nejenže ve vaší blízkosti žádná taková možnost nemusí být, ale ne všichni mají rádi se veřejně obnažovat. To je také jeden z důvodu, proč skoro každý majitel zahrady minimálně uvažuje o koupi bazénu.

Hlavice sprchy

Jedná se o dobrou investici, hlavně tedy v dobách veder, a nemusí ani jít o investici kdovíjak velkou. Nadzemní modely bazénů jsou naopak poměrně levné a některé se dají sehnat i pod dvacet tisíc, někdy i za méně. Tolik stojí hodně ojeté auto. Ne každý ale má zahradu tak velkou, aby pojala samostatnou koupací plochu, a navíc je s bazénem spojeno mnoho starostí a trápení. Naštěstí existují alternativy, třeba solární sprcha.

Jde na našich zahradách o zatím poměrně řídce vyskytující se doplněk. To se ale může rychle změnit. Jedná se totiž o velice užitečný, a hlavně cenově zajímavý doplněk. Za pět tisíc si už můžete pořídit relativně slušnou solární sprchu. V případě, že budete chtít, aby vám lépe ladila s okolím, budete si asi muset trochu více připlatit. Přeci jen, stejně jako u nábytku, i zde platí, že za designové kousky se platí prostě více. Ani tak by vás ale tahle sranda neměla vyjít na více, než kolik by vás vyšel i ten nejmenší nadzemní bazén.

Zahradní sprcha

Funguje samostatně

Už z názvu jste se mohli snadno dovtípit, že není potřeba tento zahradní doplněk, jakkoliv externě napájet. Celý systém si vystačí sám, tedy pokud svítí sluníčko. V případě, že se obloha zatáhne, nečekejte, že sprcha bude plně funkční. To může být trochu problém, ale vzhledem k tomu, že v letních měsících jsou obvykle sluneční paprsky ostré jako šavle, nemusí se jednat o nic zásadního.