Nová stará kuchyň

Máte v kuchyni koberec? Vyměňte jej, nebo prostě jen dejte pryč. Záleží, co máte pod ním.

Máte místa na zdi? Navrtejte díry a pověste zde různé nádobí, třeba již nepoužívané, ale zachovalé, nebo historické. Pověste polici a na ní dejte třeba hmoždíř, staré váhy, prostě jak se všeobecně říká, staré kusy z bazaru. Nebo z půdy.
tmavé skříně kuchyně

Pokud to jsou pro vás jen staré krámy, tak místo nich dejte na poličky byliny. Zde je to ovšem podmíněno dostatkem světla, v kuchyni bez okna rostlinky buďto zajdou, nebo se nevzhledně za světlem potáhnou a nebude z nich příliš užitku. I dekorativní účel takto zanikne.

Pokud můžete, zkuste kuchyň jen přestavět. Změňte polohu úložných prostor. Hospodyně bude sice zpočátku zmatená, bude hledat věci na starých místech, ze zvyku. Ale na nové se zvyká rychle a pokud to vaši kuchyň změní, a to zcela jistě ano, tak proč to neudělat.

Vždy je lepší vědět oč nám jde. Zda chceme kuchyň spíše mít spíše postaru, s příslušnými dekoracemi, nebo čistě funkcionální a moderní.

Kuchyňský nábytek nabarvěte. Nebo dejte tapetu. Máte-li klasické plechové skříně, jak bývají v panelácích, kupte tapetu a vytapetujte. Nejhezčí je tapeta, která imituje dřevo. Do tmavé kuchyně světlou tapetu a uvidíte tu změnu. Pokud se vám tapetovat nechce, postačí barva.
kuchyňské potřeby

Takových tipů, jak výše uvedeno je jistě více. Chce to jen se nebát experimentů. Mnohdy nový, jiný ubrus zcela změní vizuál místnosti. O nových tapetách, nebo vymalování, tedy zde spíše přemalování, ani nemluvě.

Je jasné, že okno do kuchyně asi nepředěláte, ale máte li volnou stěnu, nechcete, nebo neumíte vrtat díry, kupte si obrazovou tapetu, na které je také okno. Nebo rozkvetlá louka. Uvidíte tu změnu. A návštěvy z toho budou hodně na větvi. Obrazové tapety skutečně promění jakoukoli místnost, natož kuchyň.

V nové, ale staré kuchyni se vám bude hned lépe pracovat a budete se zde i lépe cítit.