Nejkrásnější hrady a zámky v České republice

Většina hradů a zámků České republiky patří států a jsou přístupná veřejnosti. Nejenže jsou překrásné z exteriéru, tak jsou i bohatě zdobeny v interiéru a nabízejí nám různé vzácné sbírky. V zimní sezóně nám nabízejí různé vánoční a novoroční prohlídky. V letní sezóně když začne turistická sezóna, nám nabízejí noční prohlídky, různé turnaje, dobové jarmarky a večerní koncerty. Jaké tedy máma v České republice nejkrásnější hrady a zámky.hrad Karlštejn.jpg
 
Karlštejn
Nejznámější hrad, který nechal postavit v polovině 14. století Karel IV., stojí ve městě Karlštejn nedaleko Berouna. Tento hrad byl postaven jako místo na uložení královských pokladů a sbírek relikvií. Hrad je známí tím, že Karel IV. zakázal vstup ženám na hrad. Hrad jsme také mohli vidět v muzikálovém filmu Noc na Karlštejně. Největším skvostem je nástěnná výzdoba ze 14. století dále největší portrétní galerie českých panovníků a soubor obrazů Mistra Theodorika v kapli sv. Kříže. Pro turisty jsou přichystány různé prohlídkové okruhy.
Hluboká nad Vltavou
Nejkrásnější zámek v České republice se nachází nedaleko Českých Budějovic. Byl postaven ve 13. století jako obranný hrad. V 16. století byl hrad předělán na zámek a o součastnou podobu se postaral rod Schwarzenbergů. Zámek je krásný jak na svatby, tak i na celoroční návštěvy. Má šest prohlídkových okruhů a otevírací dobu má od 9:00 do 17:00.
Lednice
Je nejvíce navštěvovaný zámek v České republice. Nachází se nedaleko Mikulova a je zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V 19. století dostal zámek svojí novogotickou podobu a patří mezi nejkrásnější  romantické sídla. Největší chloubou zámku je překrásná výzdoba interiéru a rozsáhlí zámecký park, ve kterém najdeme skleník vzácné dřeviny, rybníky a mnoho úchvatných staveb.Hluboká nad Vltavou.jpg
Pernštejn
Středověký hrad Pernštejn byl postaven v 13. století. Tento hrad je známý z mnoho pohádek a filmů. Nachází se nedaleko města Bystřice nad Pernštejnem. Hrad má pro návštěvníky připraven šest prohlídkových okruhů a je otevřen od 10:00 do 16:00.
Červená Lhota
Vodní zámek Červená Lhota byl postaven v 15. století a stojí na kraji vesnice Červená Lhota. Tento zámek můžeme znát, z pohádky Zlatovláska. V zámku jsou dva prohlídkové okruhy: Historické interiéry 1. patra nebo Podkrovní pokoje.