Nebojte se paralyzéru

Ať už jste, jakkoliv zatvrzelí pacifisté, kteří nenávidí zbraně jakéhokoliv druhu, měli byste být přesto připraveni bránit se, dojde-li, nedej https://www.cbdb.cz/kniha-170199-nedej-se-carry-on bože, k násilí páchanému právě na Vás, nebo na druhém člověku.
Víte, že s paralyzérem při ruce byste dokázali druhému člověku zachránit i život? Zachovali byste si i myšlenku svého pacifistického přístupu k životu.

stop

· Podívejte se na svou tělesnou schránku a nyní, ruku na srdce, uměli byste si poradit s útočníkem, který napadne člověka jdoucího před Vámi?
· Uměli byste útočníka zneškodnit a ještě přivolat pomoc? S holýma rukama?
· Chodíte snad denně do posilovny, abyste získali svalnatou skulpturu?
· Ovládáte bojová umění?
Ne, jste obyčejný člověk, který se okrajově udržuje v nějaké té běžné tělesné kondici.

Ovšem jiné by to bylo, kdybyste takovému napadenému člověku přispěchal na pomoc s paralyzérem v ruce, abyste útočníka ochromil.
Paralyzér je obranná zbraň, která Váš přístup k mírumilovnému životu nezničí. Vy nebudete přece hned zabíjet. Jen ochromením útočníka získáte dostatek času na pomoc napadenému. Vy budete ti, kteří zamezí dalšímu násilí, aniž byste ublížil, ač to zní všelijak, agresorovi.

Nezměnili jste názor na příruční paralyzéry? Nezískali jste pocit, že i taková obranná zbraň patří k Vašemu životnímu přesvědčení? Vy přece nepatříte přece k těm, kteří by násilí jen tak obešli. A víte, co by se mohlo také stát? Napadeným člověkem byste mohli být i vy! To se necháte raději fyzicky likvidovat? Myslíte si, že by Vám stačila přesvědčovací slova o tom, že by Vás útočník neměl napadat? Myslíte, že Vás útočník vyslechne?

lump

Braňte svá práva, život a zdraví omračujícím paralyzérem. Jiné možnosti v danou chvíli nemáte. A nebojte se paralyzérů, které nezabíjejí. Pomáhají v bezvýchodných situacích. Zachraňují mnohdy i životy.