Na co si dát pozor při výběru fotografa?


Jak poznat profesionálního fotografa a na jakou příležitost se jej vyplatí nejvíce poznat? Fotografů je spousta a vybrat mezi nimi toho pravého a kvalitního může být opravdu velmi těžké. Pokud nevíte, jak neprohloupit, poradíme vám!

muž s fotoaparátem

Kvalitního fotografa jde poznat podle mnoha věcí. První z nich je to, že nemá problém za vámi cestovat klidně i přes půl republiky. Například fotograf zlín Katerinasvobodova je profesionálem, který nemá problém za svými klienty jet téměř kamkoliv. To, aby fotograf byl ochotný za vámi dojet je opravdu velmi důležité. Pokud chcete fotografie z prostředí vašeho domova, je tato vlastnost dokonce nezbytností!

Nežli si nějakého fotografa objednáte, pečlivě si také ověřte jeho předchozí recenze. Přeci jen si tohoto umělce zvete k jedinečným chvílím, které se nemusí již nikdy v životě opakovat. Vyplatí se tak prověřit, zda fotograf není například protivný a rád vyhoví všem vašim požadavkům.

Pokud navíc chcete nějaké netradiční fotografie, jako například párové fotografie s dýmovnicemi, nebo během nějakého adrenalinového sportu, taktéž si ověřte, že umělec má s těmito nevšedními scenériemi zkušenosti.

fotografka v přírodě

Mimo samotného fotografa, si také prověřte, s jakou výbavou bude umělec fotit. Určitě se vyplatí zeptat na typ fotoaparátu a v jakém rozlišení fotí. Přeci jen se jedná výjimečné fotografie, o kterých si přejete, aby byly ostré.

Pokud si myslíte, že vy fotografa nikdy potřebovat nebudete, jste na omylu. Například na svatební den, těhotenské focení, nebo focení novorozeňat si tohoto umělce pozve téměř každý. Přeci jen stále platí, že každý, kdo má fotoaparát, není umělcem. Věřte tedy, že fotografie, které vám udělá maminka svým telefonem, se s těmito profesionálními určitě nedají srovnat. Fotograf přesně ví, jaké světlo vypadá dobře a jak správně naaranžovat subjekty tak, aby všichni vypadali dobře.