Modrá barva domovu sluší

Modrá barva navozuje pocity klidu a harmonie. Proto se hodí do místností určených k relaxaci. Obecně však platí zásada, že tmavé odstíny ubírají světlo a opticky zmenšují prostor, jsou tedy vhodné na menší předměty jako jsou bytové doplňky či dekorace. Na velké plochy (stěny, strop, větší kusy nábytku) volte odstíny barevně neutrální a ve světlých tónech. Jelikož se modrá řadí ke studeným barvám, vyhněte se kombinacím s dalšími studenými odstíny, takový prostor by pak mohl působit zbytečně chladně a neosobně.
modro-tyrkysový pokoj 
Spaní pod „širým nebem“
 
Nebesky modrá či modrošedá barva má uklidňující účinky a při dlouhodobém působení nedráždí naši psychiku. To je dáno skutečností, že jsme jí denně obklopováni v přírodě. Blankytně modré stěny v ložnici vypadají velmi svěže a působí pozitivně, světle modré s nádechem šedé nebo zelené připomínající nebe a moře ve vás vyvolají pocit klidu a potřebného bezpečí. Mějte však na paměti, že modrá barva zároveň působí chladivě, je tedy vhodnější do místností orientovaných na jih a západ. Chcete-li dodat ložnici větší útulnost, volte postel a noční stolek z masivního dřeva v teplých hnědých tónech.
 koupelna s tyrkysovými doplňky
Modrá jako symbol očisty
 
Výraznější odstíny modré se dobře vyjímají v koupelně, kde probíhá naše každodenní hygiena. Například sytá tyrkysová, která skvěle vynikne v kombinaci s čistou bílou, působí velmi efektně a probudí vaše smysly. Nejlépe bude vypadat na menších plochách a jako barva koupelnových doplňků. Vyvarujte se však použití modré barvy na podlahu, kde vyvolává pocit nestability (jako na vodě).
prostorná výceúčelová kuchyň 
Prostor pro relaxaci
 
Obývací pokoj patří do tzv. klidové zóny, a tak i zde je pro modrou barvu široká možnost využití. Můžete zkusit např. okouzlující azurovou k oživení a rozjasnění jinak neutrálního interiéru, který je laděn v přírodních světlých odstínech. Chcete-li mít azurové nejen doplňky (polštáře, dečky či jiné drobné předměty), použijte ji také na výmalbu, ale pouze jedné stěny. Dalším zajímavým řešením je rozložitá pohovka ve výrazné modré barvě s temnějším nádechem (namoř.modrá, petrolejová, modrozelená), která v kombinaci se světlými stěnami v teplém nažloutlém odstínu bude tou pravou dominantou vašeho obývacího pokoje.