Kopaný bazén na zahradě je jedno velké hřiště


Zapuštěný bazén plní i estetickou funkci

Kdo se rozhodne pro pořízení zahradního zapuštěného bazénu, bude zřejmě primárně řešit jeho praktickou funkci, to znamená bude jej zajímat, jak bude velký, kde bude umístěn, jaké bude jeho technické zázemí, kudy povede přívod vody, kde se bude nacházet technická šachta, jak bude probíhat jeho údržba atp. Ve hře je ale také estetické hledisko, protože nejde o nádrž nadzemní, kterou po skončení koupací sezóny jednoduše sbalíte a uklidíte do garáže, zde se s bazénem počítá úplně stejně, jako s konstrukcí garáže, altánu nebo pergoly. Bazén by tedy měl být koncipován tak, aby se nám líbil vzhledově.

hladina bazénu

Právě proto je žádoucí věnovat pozornost i výběru tvaru bazénu, aby vytvářel zajímavý ráz zahradního pozemku. Bazény se dnes vyrábí i oválné nebo různě tvarované, můžete je obklopit okrasnými dřevinami, skalničkami a dalšími kvetoucími rostlinami, můžete nechat bazény zastřešit, bazén může navazovat na terasu či zimní zahradu, může být umístěný ve svahu v podobě kaskády, zkrátka řešení existuje mnoho, a projekt bazénu rozhodně není jednotvárný.

žena v bazénu

Kopaný bazén je jedno velké hřiště

Bazény se nestaví jen pro to, abyste tu dvakrát do týdne po dobu deseti minut smočili tělo, udělali pár plaveckých temp, anebo se tu povalovali se zmrzlinovým pohárem, zahradní nádrže na koupání lze využívat mnohem aktivněji, například pro skákání do vody, potápění a lovení předmětů ze dna, ke stříkání vody stříkacími pistolemi, pro házení s míčem a házecím diskem, a také pro zábavu s přáteli, s nimiž uspořádáte různé oslavy. V bazénu se lidé mohou masírovat, anebo se i milovat. Z vodní hladiny mohou vaši blízcí také sledovat filmové představení a hrát tu společenské karetní či deskové hry.

Kopaný bazén za rozumnou cenu je zkrátka jedno velké vodní hřiště pro vodní sporty a aktivní pohyb, určené dospělým i dětem.