Je americká hypotéka bez registru výhodná?

Když jsme byli mladí, tak asi každého z nás někdy napadlo, jaké by to bylo bydlet ve vlastním domě či bytě. Již tehdy jsme mohli vidět výhody, které by z toho vyplývaly, jako je jistota střechy nad hlavou a fakt, že nemusíme nikomu platit za užívání jeho majetku.

Je fakt, že tento sen se nesplnil ani zdaleka každému. A má to samozřejmě svůj důvod. Tím je vysoká cena nemovitostí. To zajišťuje, že průměrný člověk nemá šanci dát takovou částku dohromady. Zvlášť vzhledem k tomu, že zde není prakticky možnost počkat, až peněz budeme mít dost – když se objeví ideální nemovitost, je nutné ji koupit dříve, než to udělá někdo jiný.

hypoteka3

Pro tyto lidi může být řešením hypotéka, což je účelová půjčka, určená ke koupi či rekonstrukci konkrétní, předem dané nemovitosti. Jako každá půjčka je samozřejmě pro dlužníka poměrně nevýhodná, avšak často je to jediná možnost, jak si vlastní bydlení dovolit. A navíc je stále výhodnější, než platit nájem.

Existuje poměrně velké množství nejrůznějších druhů a typů hypotéky. Ty se liší především tím, za jakých podmínek jsou peníze poskytnuty. Hlavními rozdíly bývají výše úroků a poplatků a také kritéria, která musí žadatel splňovat, aby mu byla jeho žádost schválena.

Jedním z nich je i americká hypotéka bez registru Férová hypotéka. Jak již název napovídá, přišla k nám ze Spojených států Amerických, kde se jedná o nejčastější způsob financování bydlení. U nás si teprve získává své místo na trhu.

hypoteka5

Výhodou zde je, že žadatelé nejsou prověřováni v registru dlužníků. To znamená, že je dostupnější pro mnohem širší veřejnost. To z ní ve spojitosti s tím, že není nutný ručitel (avšak předmětná nemovitost se až do zaplacení celé dlužné částky stane majetkem společnosti, která peníze poskytla), dělá velmi žádaný produkt.

Hodí se tedy pro lidi, kteří se nedostali do seznamu dlužníků vlastní vinou a mají dostatek financí. Zároveň nechtějí nebo nemohou nikoho požádat, aby jim dělal ručitele. Pro ně se jedná o prakticky ideální produkt.