Asi není třeba říkat, že bez skříně se doma rozhodně neobejdeme. Pokud nám má však dobře a dlouho sloužit, je potřeba, abychom vybrali tu správnou. To však není ani zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Naštěstí můžeme následovat 5 kroků k nové skříni Stěn skříně, které nám mohou s tímto problémem pomoci. V první řadě musíme realisticky zhodnotit naši finanční situaci. Podobně jako jiné typy zboží, i skříně se nabízí v mnoha cenových kategoriích, od těch speciálních, které si necháme vytvořit na míru přímo od truhláře, až po ty nejlevnější sériově vyráběné z dřevotřísky
Musíme si určit, kolik peněz si můžeme dovolit za skříň zaplatit, a toho se držet. Přitom bychom však měli mít na paměti, že šetřit na kvalitě se nevyplácí. Pokud nám to tedy náš rozpočet dovolí, je lepší si vždy vybrat tu kvalitnější, byť dražší variantu. Dále je to účel, ke kterému budeme skříň používat, či spíše přesněji řečeno co v ní budeme skladovat. Budeme v ní mít oblečení, knihy, suvenýry z cest, nebo třeba sbírku ozdobných sklenic či porcelánu? Každá věc má jiné rozměry a vyžaduje jiný prostor. Podle toho se musíme řídit.
Pak jsou zde rozměry. Ty mohou být poměrně limitující, zvláště v malém bytě. Avšak ať už je daná místnost jakkoliv velká, vždy se nám tam musí ona skříň vejít, a to jak na výšku, tak především na šířku. Je proto nutné si vše dobře změřit. Pokud nám totiž bude sedět tak akorát do dané mezery, pak by odchylka o jeden centimetr mohla vše zhatit. Dále je zde výrobce. Mnohým z nás na něm příliš nezáleží, avšak je potřeba přiznat, že každý se specializuje trochu na něco jiného. Je tedy dobré vybrat takového, který má výrobky podle našich představ. Jako poslední je zde pak doprava. Zvláště skříně ze solidního materiálu mohou být těžké, o rozměrech nemluvě (ačkoliv mnohé se dodávají rozložené). Musíme tedy najít tu nejlepší možnost, jak ji dopravit domů.