Jak se obléct na pracovní pohovor?

Možná v běžném životě oblékání tolik neřešíte, možná máte svůj vlastní, trochu extravagantní styl. Pokud se však chystáte na pracovní pohovor a máte o dané místo vážný zájem, měli byste se nad tím, co si na sebe oblečete, zamyslet. Přestože můžeme říct, že by vašeho potenciálního budoucího zaměstnavatele měly zajímat především vaše zkušenosti a znalosti, oblečení dělá první dojem, který je možná ještě důležitější.
Šaty dělají člověka, to je stará známá pravda. A pokud na pohovor dorazíte ve špinavých, děravých, nevábně vonících šatech, opravdu dojem neuděláte. To však nejsou zdaleka jediné prohřešky, kterými se můžete vyšachovat z nové práce.
Formální oblečení
Není třeba si hned najímat stylistu, pokud máte pocit, že pro módu nemáte zrovna cit. Oblečení může být úplně jednoduché. Důležité je, aby působilo pokud možno profesionálně, bylo čisté, vyžehlené, sedělo vám, a vy jste se v něm cítili v rámci možností dobře. Pokud totiž zvolíte oblečení, v němž si zkrátka nebudete připadat jako vy, mohlo by se to ve vašem vystupování na pohovoru promítnout.
Pro ženy jsou tak vhodným oblečením černé kalhoty, košile a případně sako. Stejně tak můžete zvolit šaty či sukni, pokud se v nich cítíte dobře, ale neměly by být příliš krátké. Ideální je délka po kolena. Vhodnou volbou jsou i halenky, ale dejte si pozor, aby neměly příliš velký výstřih a nepůsobila jste tak zbytečně vyzývavě. Z tohoto důvodu je také častou radou vyhnout se červené barvě, která působí příliš svůdně. Na nohy se hodí alespoň nižší podpatky, případně jiné boty, které však budou čisté a nebudou vypadat příliš použitě.
Pracovní pohovor
Muži si mohou obléknout buď klasický oblek, který však pro mnoho z nich není příliš oblíbený. Stačit by tedy ve většině případů mohla padnoucí košile a kalhoty (riflím se raději vyhněte). Využít můžete i pěkné tričko či svetr. Dbejte na výběr bot, které si vyčistěte a naleštěte.