Jak na hypotéku

Hypotéka na pozemek Nebankovnihypoteka.cz je velmi důležitá, pokud máte v plánu do budoucna stavět dům. Jak je již známo, tak pozemky jsou v dnešní době velmi drahé a ceny stále rostou. A že existuje někdo, že si pozemek koupí za své ušetřené peníze? To nevím, nikoho takového neznám. Hypotéka na pozemek pak tedy na první místě a měli by ji lidé řešit. A taky žadatelé musejí brát v úvahu, že hypotéka na pozemek není tak jednoduchá, jak si mnozí myslí. Já si pamatuji sestru, jak před lety chtěla stavět dům a ze začátku sháněla peníze na pozemek. Jenže i v té době byly pozemky tak drahé, že bez hypotéky na pozemek to prostě nešlo. A tak sestra nelenila a šla hledat tu nejlevnější hypotéku na pozemek. A musím říct, že bylo hrozné, když ani po roce nic extra nenašla. Byla jsem vážně moc překvapená, že to trvá tak dlouho? To ani po roce nenašla výhodný úrok na hypotéku na pozemek?

Máte něco našetřeno?

Myslím, že to asi bylo přehnané nebo moje sestra moc náročná. Nevím, kde v té době byla pravda, ale vím, že stejně to je složité. V bance se sestry ptaly, jaké jsou její finanční jistoty. Ptali se jí, jakou má práci a jestli má nějaký majetek. No nevím, co je to za otázku. Jak by mohla mít majetek, když ještě nemá pozemek a postavený dům? Sestra vlastnila v té době akorát kolo, a to bylo vše.

Hypotéka je drahá.

Hypotéka na pozemek je tak složitá, že sestry se ještě ptali, jestli je vdaná nebo ne. A když jim řekla, že není, tak se zdráhali s ní vůbec v konverzaci pokračovat. No není to nějaké nespravedlivé: Proč musí být sestra vdaná, aby dostala hypotéku na pozemek? A pak mi došlo, že je to logicky kvůli splátkám. Když nebude splácet jeden, bude splácet druhý. Hmm, docela vymakaný systém. Ale nakonec se sestra dočkala. Hypotéka na pozemek nakonec tedy vyšla, i když s velkým zpožděním. Ale co je doma, to se taky počítá. A vy máte nějakou hypotéku? Nebo hypotéku na pozemek? Jistě by mě zajímali vaše tipy a návrhy, nebo zkušenosti. Někdy je to vážně sranda.