Co vám nabízí oblast Devon?

Cestou necestou Národními parky Dartmoor a New Forest
Jihovýchodní Anglie proslula panenskou přírodou. Místa si stále udržují dotek minulosti. Ať už se jedná o tu kulturní (divadelní představení na vrcholku útesu v divadle MinackTheatre) či přírodní (pěší nebo jezdecká výprava po blatech a skalnatých útvarech zvaných Tors na území Národního parku Dartmoor).
Míle cyklistických stezekmíjející staré pokroucené duby vedou lesem i vesničkami s tradičními domy a doškovými střechami. Tam vždy s úsměvem podají radu místní obyvatelé a nabídnou třeba tradiční koláč se smetanou nebo zapečený guláš v těstíčku. Do těchto míst nemají vozidla povolen vjezd.
maják u moře
Všudypřítomní poníci jsou rájem nejen pro milovníky koní. Možnost vyjížděk přes řeku, lezení po stromech, šplhání po lanech, zdokonalování se v umění přežít v divočině, to jsou hlavní lákadla pro příznivce pobytu v přírodě národním parku Dartmoor.
Ve věcech dopravních předpisů to není složité. Vždy má přednost jezdec na koni či zvíře, pak pěší, cyklista a až nakonec motorové vozidlo. Krávy či jiný dobytek líně se povalující na cestě nejsou ničím neobvyklým. V tu chvíli se svět zastaví a účastníkům dopravního provozu nezbývá než počkat a čas si připomenout, jak je toto místo okouzlující. Klid a pohoda zde čiší ze všech okolních zelených luk.
Devonské hrabstvínezapomíná na rekreační sportovce, a vytvořilo tak možnost jet na kole pouze v jednom směru a zpět vzít kolo s sebou do vlaku. Výnos z tohoto nápadu přispívá na zotavení po prodělání slintavky či kulhavky v celém kraji. Cílem je usilovat o další stezky, které zde nalákají turisty. Tímto se také zlepší kvalita ovzduší. Osobních aut zde uvidíte poskromnu. Celé pobřeží je pokryto železnicí, kterou využívá velká část populace i turistů.
mount edgcumbe dům
V národním park New Foreststojí jediný funkční přílivový vodní mlýn v Británii. Díky tomu je opět kousek ušetřeno přírodě. Do New Forest se vydávají táborníci, avšak stan mohou rozbít pouze na území nějakého kempu.
O něco dál na sever ležící Národní park Exmoor skýtá ideální podmínky pro pěší turisty.