Co by měl splňovat hluboký dětský kočárek

Navštívili jste někdy výstavu dětských kočárků, která se zaměřila na historické kousky, vyráběné ve dvacátém století? Pokud ano, pak jste jistě nepřehlédli vývojovou řadu od těch nejprimitivnějších výrobků až po poměrně propracovaná řešení, která měly maminky k dispozici ještě za socialismu. Na svou dobu byly některé modely velice zajímavé, ovšem současným výrobním a hlavně spotřebitelským standardům již nevyhovují. Co tedy u kočárku poptávat, a na co se při jeho výběru hlavně zaměřit?

maminka s kočárkem

Polstrování – polstrování vnitřní korby kočárku hlubokého bývalo již před mnoha lety jednou z hlavních priorit výrobců, a dnes se na tomto faktu příliš mnoho nezměnilo. Většina kočárků si tento standard stále udržuje a z hlediska komfortu pro miminko je to pochopitelně klíčové.

kočárek na hraní

Podvozek – podvozky současných kočárků jsou vybaveny robustními koly a systémem odpružení, za který by se nemusel stydět ani výrobce automobilů. Spolu s podvozkem tu má svůj velký význam i hliníková konstrukce, která je jak pevná, tak i velmi lehká pro přenášení kočárku v obtížnějším terénu.

Úložný prostor a další příslušenství – moderní dětské kočárky mají k dispozici i moskytiéry, slunečníky, pláštěnky, odkládací prostor pro doklady, dětskou výživu a náhradní plenky a v dolní části kočárků samozřejmě nechybí ani prostor pro nákupy a větší předměty. Některá příslušenství bývají součástí výrobku, jiná je možno i dokoupit.

Trojkombinace – moderní kočárky se vyrábí i ve verzích dvoj nebo trojkombinací, kdy je klasický hluboký kočárek možné upravit na sportovní verzi, a k těmto dvěma variantám je pak k dispozici u trojkombinace i autosedačka.

Barva – barva kočárku má obrovský vliv na děti i osoby, které kočárek obsluhují, nenechávejte proto tuto volbu náhodě a vybírejte takový model, který vám barevně vyhovuje, a pamatujte, že pestré pastelové barvy mají pozitivní vliv i na miminka, ačkoli vám to třeba slovy neřeknou.