7 věcí, kdy méně je opravdu více

1. Méně pracích prostředků = více peněz v kapse

Ještě trochu více pracího prostředku nebo ne? Výsledkem je další oplach a vyšší spotřeba vody. To znečišťuje životní prostředí a stojí to peníze.

Na zadní straně balení naleznete pokyny k dávkování, ale buďte opatrní: i když je voda „tvrdá“, nemusíte nutně zvolit správnou dávku, která je uvedena na obalu.
prací prášek

2. Méně exotických potravin = více úspor CO2

Avokádo je oblíbené, ať nakrájené na chlebu nebo nakrájené na salát. Ale ovoce dlouho cestuje, aby pak leželo v obchodech supermarketů. Většina našich avokád pochází z Peru, Chile, Mexika nebo Jižní Afriky. Na cestě, avokádo je uloženo v chlazených boxech. Takže to nevypadá dobře pro životní prostředí. Ale není to jen avokádo, daleko cestují i papája, žakie nebo kokos.

3. Méně smartphonu = více času pro sebe

Smartphone je obvykle první věc ráno a poslední večer, kterou si mnozí vezmou do ruky. Méně mobilního telefonu je dobré, protože máte více času pro sebe, jste více koncentrovaní a cítíte se celkově lépe.
ženy na kole

4. Méně superpotravin = regionálních potravin

Avokádo, merlík čilský, kokosová voda a chia semínka jsou dobře známé všem. Tyto tzv. superpotraviny jsou nejen široce dostupné, drahé, ale také v některých případech kontaminované minerálním olejem, olovem a pesticidy. Chytřejší je proto uchýlit se k našim „regionálním superpotravinám“. Pro každou z uznávaných exotických superpotravin existuje regionální varianta.
kus brokolice

5. Méně aut = více pohybu na kole

Mnozí používají své auto k cestování na dlouhé vzdálenosti, k přepravě nákupů a dětí, k návštěvě přátel a rodiny nebo k každodennímu dojíždění do práce. Mnoho z toho můžete udělat bez auta, alternativy mají mnoho výhod:

●     Bez benzínu, bez daně, bez pojištění. Na kole jste mobilní a je to výrazně levnější než cestování autem.

●     S e-kolem můžete zvládnout delší vzdálenosti..

●     Přeprava? žádný problém. Praktické držáky na náklad nebo sedačky na kola umožní přepravit i dítě nebo náklad.

●     V centru města se můžete často dostat do cíle rychleji na kole.

●     Parkovací místo? Ne s vaším kolem.

Potřebujete vlastní auto? Využijte sdílení automobilů místo nákupu auta.

6. Méně pracích prostředků = více prostoru v komoře

Čistič do koupelny, čistič na WC, čisticí krém, čistič na trouby, čistič na sklo, čistič na dlaždice, čistič koberců, odstraňovač vápna nebo dezinfekční prostředek? Nepotřebujete žádný další produkt pro každou situaci, většina výrobků prodávaných v drogerii a v supermarketu je zbytečná. Můžete si udělat úklid jednoduchými domácími prostředky bez jakéhokoliv úsilí sami. Je to dobré pro vaši peněženku a životní prostředí.

7. Méně masa = více kreativní vaření

Více rostlinných produktů a méně masa – určitě nemusíme vysvětlovat, proč je to lepší pro životní prostředí a samozřejmě i pro zvířata.